comunitate

Iată acum ce este bun şi ce este frumos, decât numai a locui fraţii împreună! (Ps.132,1)

25 Decembrie 2015 / Știri din parohie / Pr. Dragoș Bahrim

Pubicăm tradiționala fotografie de Crăciun, realizată și anul acesta după Sfânta Liturghie încercând să păstrăm tradiția inaugurată odată cu înființarea parohiei noastre. Cuvintele psalmistului, Iată acum ce este bun și ce este frumos, decât numai a locui frații împreună (Ps. 132, 1) sunt singurele care pot descrie bucuria de a fi împreună în Liturghie.

Nașterea Domnului să fie cu multă bucurie și sănătate pentru toți enoriașii și prietenii parohiei noastre!

25 Decembrie 2014 / Știri din parohie / Pr. Dragoș Bahrim
După sfânta liturghie

Publicăm câteva fotografii de la sărbătoarea de astăzi.

Puteți să vă amintiți și de anii trecuți în care am petrecut această dumnezeiască sărbătoare împreună, în articolul Nașterea Domnului în Parohie (2007-2014)

Rugăciune pentru ridicarea bisericii parohiale

9 Octombrie 2014 / Știri din parohie / Pr. Dragoș Bahrim

Duminică, 5 octombrie, după săvârșirea Sfintei Liturghii, am mers împreună cu o parte din membrii comunității noastre până la șantierul viitoarei biserici, prezenți fiind și sfinții Maxim și Grigorie prin icoanele lor. Ne-am rugat împreună pentru începutul ridicării zidurilor viitoarei case a lui Dumnezeu și a noastre.

Şi ne-am amintit de adevărul cuvintelor psalmistului (Psalmul 83, 1-4):